Mobirise bootstrap creator

Nasza historia

Wszystko wzięło się ze słabości do seriali i słodyczy.


Pomysł na babeczkarnię zrodził się w mojej głowie po obejrzeniu serialu „Seks w wielkim mieście”. Jest taka jedna scena, w której główna bohaterka, Carrie Bradshow, opowiada o swojej nowej miłości, jedząc babeczkę z kremem przed sławną nowojorską cukiernią Magnolia’s Bakery. To był impuls – znaleźć przepis na te babeczki, upiec je i… stwierdzić, że są okropne. Za dużo masła, za dużo cukru. Wystarczyło jednak pozmieniać proporcje po swojemu, niektóre składniki zastąpić innymi, żeby efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Babeczki wyszły pyszne! Był sierpień 2011 roku. Początek przygody z pieczeniem na poważnie, częstowanie rodziny i przyjaciół.

Rok później powstała Miss Cupcake – pierwsze takie miejsce w Katowicach, na Sokolskiej 9. Nasza babeczkarnia powoli zaczęła być rozpoznawana na lokalnym rynku. Odwiedzało Nas wiele osób, przychodziło coraz więcej zamówień, a za nimi coraz więcej pozytywnych komentarzy. Kiedy już na dobre rozwineliśmy skrzydła, zdarzyło się coś, co podcięło je na jakiś czas – w lutym 2014 kawiarnia została zalana, trzeba było ją zamknąć. I wtedy okazało się, że to zniknięcie nie przeszło bez echa. ‘
Telefony i maile od klientów były mobilizacją do znalezienia innego lokalu i uzbroiły w cierpliwość na czas pełnego przeszkód remontu. Pod koniec stycznia 2015 roku na Staromiejskiej 10 otworzył się nowy lokal i nowy rozdział w dziejach Miss Cupcake. 
Powstała kawiarnia, w ofercie której są ciasta, muffiny, tarty, bezy, ale i tak najważniejsze miejsce zajmują w niej babeczki.  

                                                                                                                                                    Magda